Czy Twoja sieć jest bezpieczna?

Prawidłowo zorganizowana sieć LAN jest kluczowym elementem poprawności procesów biznesowych opartych o wymianę informacji.

Przykład: w przypadku małego biura księgowego trudno sobie wyobrazić efektywną pracę, w sytuacji, kiedy źle skonfigurowana sieć powoduje przerwy w dostępie do oprogramowania Enova lub Optima. Potencjalne problemy i ich konsekwencje nawarstwiają się wraz ze wzrostem skali przedsiębiorstwa oraz rozproszenia sieci. Brak dobrej komunikacji między siedzibą, w której znajdują się serwery, a halą produkcyjną może już narazić firmę na poważne straty.

Innym znaczącym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa może być konieczność organizowania pracy zdalnej. Jak zapewnić ciągły i przede wszystkim bezpieczny dostęp do zasobów firmy pracownikom, którzy znajdują się poza jej siedzibą?

Sieć to nie tylko podłączenie przewodów, ale przede wszystkim dobór i konfiguracja poszczególnych komponentów. Router „za 100zł” może sprawdzać się w domu, ale nie daje gwarancji bezpieczeństwa i ciągłości pracy w warunkach biurowych.

Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, monitorowaniu i utrzymywaniu sieci komputerowych:

  • pomagamy zaprojektować topologię Twojej sieci,
  • planujemy i konfigurujemy logiczną strukturę sieci,
  • dobieramy i zakupujemy odpowiedni osprzęt sieciowy - na co dzień pracujemy z urządzeniami takich dostawców, jak: Cisco, Mikrotik, Allied Telesis, Ubiquity,
  • uruchamiamy usługi, z których będą korzystali Twoi pracownicy,
  • wdrażamy politykę bezpieczeństwa i system dostępu do zasobów bazujący na uprawnieniach,
  • monitorujemy infrastrukturę i reagujemy na bieżące problemy,
  • zajmujemy się utrzymaniem i rozbudową Twojej sieci.

Cenimy współpracę zarówno z małymi podmiotami, jak i dużymi firmami. Dlatego pod naszym stałym nadzorem znajdują się duże struktury – np. akademickie i hotelowe oraz małe sieci składające się z kilku komputerów.

IT POD DOBRĄ OPIEKĄ

Zadbaj z nami o bezawaryjny
dostęp do usług w Twojej firmie.

Zapytaj o ofertę
Nie wszyscy lubią ciastka ...

Ta strona wykorzystuje mechanizm cookies

Używamy mechanizmu ciasteczek w celu analizowania ruchu na naszej stronie internetowej. Anonimowe dane na temat przeglądania naszej strony przekazywane są dostawcy oprogramowania analitycznego i mogą być przez niego zbierane oraz łączone z danymi z innych źródeł.

Niezbędne

Ciasteczka niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszej strony. Umożliwiają np. dostęp do zabezpieczonych treści oraz prawidłowe działania formularza kontaktowego.

Statystyczne

Dostarczają danych statystycznych i pozwalają nam lepiej zrozumieć, jakich treści użytkownicy szukają na naszej stronie. Anonimowe informacje dotyczące przeglądania strony są przesyłane do naszego partnera, firmy Google.